Co je to DBA?

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie

02.04.2012 0 komentářů

Denně se na nás valí tisíce zkratek a občas nás spíš záludně matou, než aby nám usnadňovaly život. Co je to vlastně DBA? Google vám nabídne hned několik poměrně zajímavých variant. Já bych vám ale ráda přiblížila zkratku DBA, která svým významem spadá do oblasti managementu.

Tip

Studium od základu změnilo můj pohled, a potažmo i dalších manažerů ve firmě, na fungování a strategii firmy. Do té doby firma jela tak nějak samospádem, my jsme ji sice tlačili, ale nikam ji nesměřovali.Teď se snažíme ji dostat tam, kam chceme my. 

Petr Gric, ředitel firmy PEG SPOL. S R.O.

DBA je doktorandské studium, které navazuje na MBA. Po jeho ukončení získá absolvent titul Doctor of Business Administration, ve zkratce DBA. Vlastně to lze srovnávat s akademickým titulem PhD. Zásadním rozdílem je ovšem fakt, že PhD. je doktorát s orientací na teorii, zatímco hlavním cílem DBA je vytvořit a ověřit nové teorie, adaptovat je a využít v praxi.

DBA je tedy nejvyšším vědeckým titulem udělovaným v oblasti managementu. V rámci studia DBA se management rozvíjí jako disciplína po teoretické a metodické stránce.

Co je to DBA
Cílem studia je zkoumat problémy managementu tak, aby vznikl globálně použitelný a adaptovatelný teoretický model. Studium DBA klade velký důraz na praktické využití výsledků a závěrů výzkumu.

Tak vidíte, že vaše práce v managementu nemusí končit jen diplomem a zkratkou MBA :).


Další články o DBA:

 

Tip

Studium Action Learning MBA pokračuje druhou fází, ve které se budete učit a zdokonalovat své manažerské schopnosti na řešení reálných problémů vlastních firem.

 Komentáře

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.