Co je to DBA?

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Management obecně

02.04.2012 0 komentářů

Denně se na nás valí tisíce zkratek a občas nás spíš záludně matou, než aby nám usnadňovaly život. Co je to vlastně DBA? Google vám nabídne hned několik poměrně zajímavých variant. Já bych vám ale ráda přiblížila zkratku DBA, která svým významem spadá do oblasti managementu.

Tip

Nový model manažerského studia formou Action Learning MBA. Další kurz otevíráme 31. března 2015. Chcete vědět víc? Podívejte se na záznam z webináře nebo na sérii 3 videí. Nebo nás kontaktujte přímo na 603 470 855 (Jana) 

DBA je doktorandské studium, které navazuje na MBA. Po jeho ukončení získá absolvent titul Doctor of Business Administration, ve zkratce DBA. Vlastně to lze srovnávat s akademickým titulem PhD. Zásadním rozdílem je ovšem fakt, že PhD. je doktorát s orientací na teorii, zatímco hlavním cílem DBA je vytvořit a ověřit nové teorie, adaptovat je a využít v praxi.

DBA je tedy nejvyšším vědeckým titulem udělovaným v oblasti managementu. V rámci studia DBA se management rozvíjí jako disciplína po teoretické a metodické stránce.

Co je to DBA
Cílem studia je zkoumat problémy managementu tak, aby vznikl globálně použitelný a adaptovatelný teoretický model. Studium DBA klade velký důraz na praktické využití výsledků a závěrů výzkumu.

Tak vidíte, že vaše práce v managementu nemusí končit jen diplomem a zkratkou MBA :).


Další články o DBA:

 

Tip

Za nejdůležitější přínos studia považuji poznání různých oborů podnikání studijních kolegů, kteří mě inspirovali při řešení problémů mé vlastní firmy, například při tvorbě motivačního programu pro zaměstnance, popisu pracovních míst nebo strategie jak pracovat s trhem ve státní správě.“

Michal Szarvas
vedoucí divize, E.ON IS Czech Republic

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.